+ 86 17826808434

EN
сите категории

Историја на компанијата

Ти си тука : Дома>За нас>Историја на компанијата

Историја на компанијата

Hejеџијанг Гуанфенг Машини за храна копродукции, Ltd е високо-технолошко претпријатие кое е насочено кон истражување и развој, производство и продажба. Тоа е иновативно производствено претпријатие основано од група технички тимови со повеќе од 20 години професионално искуство.
2013

ГУАНФЕНГ основана.

2014

Волуменот на извозот ГУАНФЕНГ достигна повеќе од 3 милиони американски долари.

2015

ГУАНФЕНГ развива разновидна опрема за преработка на храна.

2016

Волуменот на извозот ГУАНФЕНГ се зголеми на повеќе од 5 милиони американски долари.

2017

GUANFENG започнува со изградба на нова фабрика која се простира на површина од 15,000 квадратни метри.