+ 86 17826808434

EN
сите категории

Профил на компанијата

Ти си тука : Дома>За нас>Профил на компанијата

111

Жеџијанг Гуанфенг за прехранбени машини Co., Ltd. е високотехнолошка компанија која е фокусирана на истражување и развој, производство и продажба. Тоа е иновативно производствено претпријатие основано од група технички тимови со повеќе од 20 години професионално искуство.

Компанијата е посветена на истражување и развој, дизајн, производство и инсталација на опрема за преработка на храна и интегрирани решенија. Нашиот принцип е техничко лидерство и обезбедување квалитет. Преку постојани иновации и учење напреден концепт од развиените земји во Запад, Јапонија, нашата опрема за сушење со вакуум замрзнување, производствената линија за автоматско сушење, опремата за брзо замрзнување и сродните производни линии се рангирани на врвот во Кина, дел од опремата стигнува до меѓународните напредни ниво. Перформансите и квалитетот на опремата уживаат висока репутација дома и во странство.

Како одлично претпријатие за иновации, поминуваме ISO9001:2008, Европската унија CE, швајцарски SGS, американски UL и други сертификати. Досега, компанијата има освоено повеќе од 50 национални патентни технологии и титулата на средно и мало технолошко претпријатие Жеџијанг, национално високотехнолошко претпријатие. Компанијата е ориентирана кон побарувачката на клиентите. Ние не само што активно го консолидираме домашниот пазар, туку и енергично го развиваме меѓународниот пазар. Со одлични перформанси и квалитет на опремата, совршена услуга по продажбата, нашата опрема е широко користена во Југоисточна Азија, централна Азија, Индија, Блискиот Исток, земјите од Централна и Јужна Америка, некои опрема успешно се извезуваат во Северна Америка, Европа, Австралија , Јапонија и другите развиени земји, кои сите добија едногласно одобрување и поволен коментар на домашните и меѓународните клиенти.

Нашата компанија ќе му служи на секој клиент со искрен став и професионална технологија, и веруваме дека GUANFENG ќе биде вашиот најсигурен партнер.